sylwiaofwarsaw
Odpowiedź forum utworzona
-
Forum: Używanie i konfiguracja WordPressa
W odpowiedzi na: toolbox i linki do wpisowMożesz wyłączyć w css nav_above i nav_below.
Forum: Używanie i konfiguracja WordPressa
W odpowiedzi na: ustawienie bloga z treścią dla dorosłychPoprawka, sam możesz to zrobić. Jak jesteś na tym blogu (zalogowany), to w górnej belce masz informacje o blogu. Tam możesz zgłosić go jako dla dorosłych.
WordPress nie cenzuruje blogów, więc tylko go oznaczą jako dla dorosłych i z głowy.
Forum: Używanie i konfiguracja WordPressa
W odpowiedzi na: ustawienie bloga z treścią dla dorosłychTu jest forum wordpress.org, a Ty musisz iść do wordpress.com
Ale w Twoim przypadku będziesz musiał napisać do pracowników WordPressa, żeby oznaczyli Twój blog jako „adult”.
Forum: Motywy
W odpowiedzi na: różne szablony dla podstonPosty się robi tak samo jak strony, tylko z innym nagłówkiem. Np.:
Template Name Posts: szeroki
To „Posts” musi być!
Forum: Sieci
W odpowiedzi na: Rejestracja nowego użytkownika i automatyczne tworzenie nowego bloga użytkownikaTak. Możesz ustawić, żeby było tak jak na wordpress.com. Nowy użytkownik będzie miał blog pod adresem nazwaużytkownika.twojadomena.pl
Forum: Używanie i konfiguracja WordPressa
W odpowiedzi na: Dodatkowy odnośnik w menuA nie prościej dodać link do menu w Wygląd -> Menu?
Forum: Używanie i konfiguracja WordPressa
W odpowiedzi na: pliki worda do pobraniaMogę zaproponować alternatywę. Załóż darmowe konto box.net, załaduj tam pliki, i użyj albo ich linków albo ich widżetu na swojej stronie wp.
Forum: Zaawansowane
W odpowiedzi na: Z WP do BPNic. Wgraj wtyczkę BuddyPress Template Pack i sama Ci przerobi Twój theme. Chyba że będziesz chciał, żeby zrobić więcej zmian, wtedy to zależy od rodzaju zmian. 😉
Forum: Instalacja
W odpowiedzi na: mojastrona.pl zamiast mojastrona.pl/wordpressIdź do Ustawienia -> Ogólne i wpisz adres URL pod którym Twoja strona ma się pojawiać.
Np. adres wordpressa: http://mojastrona.pl/wordpress
adres URL http://mojastrona.plChyba że używasz sieci, ale z tego co piszesz to nie, bo w podkatalogu by Ci nie działała.
Forum: Wtyczki
W odpowiedzi na: Serwis w dwóch językachParę uwag o działaniu:
Każdy post/strona dostają dwie wersje tytułów, zawartości, wypisów, czyli wpisujemy to wszystko dwa razy, żeby mieć w dwóch językach. Żadnej nawigacji się dodatkowo nie buduje. Poprostu wersja angielska pokazuje te same strony/posty po angielsku. Można ustawić, że jeśli wersja angielska nie istnieje to nie pokazują się wcale, albo że się pokazują z informacją, że ta strona jest dostępna tylko po polsku.
Można też, co raz mi się przydało, wpisać różne wersje językowe bezpośrednio w plikach php. To też się przydaje do obrandowania strony w stopce. Czyli nasza strona dostaje maksymalnie pełną wersję anglojęzyczną, włączając w to takie detale jak „Projekt wykonany przez”/”Project by”.
Forum: Wtyczki
W odpowiedzi na: Serwis w dwóch językachUżywam qTranslate i jestem bardzo zadowolona. Żadnych problemów, tylko trzeba chwilę poczekać z aktualizacją na aktualizację wp, ale to raczej nie jest problemem.
Forum: Rozmaitości
W odpowiedzi na: wordpress jako photoblogMożesz użyć kombinacji pluginów:
NextGen Gallery jako bazę: http://wordpress.org/extend/plugins/nextgen-gallery/
NextGEN Public Uploader do dodawania zdjęć przez odwiedzających: http://wordpress.org/extend/plugins/nextgen-public-uploader/A do oceniania możesz zastosować funkcję z JetPacka albo zainstalować wtyczkę NextGEN Gallery Voting: http://wordpress.org/extend/plugins/nextgen-gallery-voting/
Statystyki też są w JetPacku lub skorzystaj z Google.
Forum: Uwagi
W odpowiedzi na: Propozycja – "ikona wpisu"A może poprostu „Ikona”?