dickkormor
Odpowiedź forum utworzona
-
Forum: Używanie i konfiguracja WordPressa
W odpowiedzi na: Zapytanie w sprawie powtarzających się aktualizacji WordPressaBardzo dziękuję za bardzo szybka odpowiedź.
Przyznam się że zabiliście mi Państwo klina.Oferty podanych firm są bardzo interesujące. Ale wybranie najodpowiedniejszej z nich (też cenowo) zajmie mi trochę czasu.
Chcę już od prawie roku założyć mój pierwszy blog na płatnym serwerze.
Mam blog : http://www.chalcedon.blox.pl na serwisie Gazety. Ale denerwują mnie pewne ograniczenia.
Nie ukrywam, że chciałbym na tym na tym nowym blogu zacząć zarabiać pieniądze. Bo renty jest trochę mało.
Ale co mam zrobić z domeną z pl wykupioną niedawno na home? Nie mam w tej chwili pomysłu na nową domenę.
W home mam też dwie domeny zaparkowane na Name Driver.Pl
Serwer mam wykupiony do końca roku.Na opłatę za nowy serwer w firmie hostingowej na razie mnie nie stać. Jestem rencistą. Na wspomnianym wyżej blogu jeszcze nic nie zarobiłem.
W 2006 roku ukończyłem miesięczny kurs obsługi komputera i Internetu. Obecnie uczę się drogą prób i błędów. Nie mam tu nikogo kto by mi pomógł.
Co zrobić?
Przepraszam, że zadam Państwu takie pytanie:
Czy jest realne na razie założyć blog na home na wykupionym serwerze, a po wybraniu innej oferty w II połowie roku przenieść go do którejś z proponowanych przez Państwa Firm hostingowych? Czy to jest możliwe do szybkiego załatwienia?
dickkormor
Forum: Używanie i konfiguracja WordPressa
W odpowiedzi na: Zapytanie w sprawie powtarzających się aktualizacji WordPressaCzy mogę prosić o wyjaśnienie dlaczego home nie jest to dobry hosting dla WordPressa ?
Czy mogę prosić o wyjaśnienie jaki hosting jest dobry dla WordPressa? Dlaczego?
Co ja mam zrobić? Mam wykupiony dostęp do serwera i wykupioną domenę, zacząłem konfigurację. Muszę wreszcie założyć mój pierwszy blog na płatnym serwerze.
Oczywiście kolejny blog Wordpreesie chętnie założę na innym serwerze.dickkormor
Forum: Używanie i konfiguracja WordPressa
W odpowiedzi na: Zapytanie w sprawie powtarzających się aktualizacji WordPressaTo prawda że wolałbym mieć nowa wersję WordPressa. Co to są te updaty? Czy chodzi o aktualizacje?
Jeśli chodzi o backup do zapisanie ustawień? Niestety nic nie wiem jak to się robi. Czy mogę prosić o szczegółowe wyjaśnienia w tej sprawie? Jakie wtyczki są do tego potrzebne?Mam hosting na home.pl. W poprzednim przypadku miałem hosting na darmowym serwerze.
Skąd mam wiedzieć, że motyw jest prawidłowo napisany / Niestety angielski znam bardzo słabo./ Prawdopodobnie wybiorę z listy dostępnych darmowych motywów.
Pozdrawiam,
dickkormorForum: Używanie i konfiguracja WordPressa
W odpowiedzi na: Zapytanie w sprawie wstawiania reklam na blogu w WordPressieBardzo dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Jednocześnie bardzo przepraszam, że dopiero dziś odpowiadam.
Mam pytania:Czy może mi Pan wyjaśnić na czy polega: „.. zaszyć kod reklamy w plikach motywu(Mam niewielkie doświadczenie w obsłudze komputera i Internetu). Obecnie uczę się przede wszystkim drogą prób i błędów.) Czy można to później cofnąć bez problemu. Na przykład jeśli ten kod reklamy zechcę wycofać czy będzie to możliwe. (W zeszłym roku na moim blogu w portalu Gazety wstawiłem baner reklamowy, ale jeśli chciałbym go wycofać i wymienić na inny nie wiem czy bym potrafił.) Czy później nie będzie problemu przy aktualizacji WordPressa?
Przy pomocy jakich wtyczek można wstawiać reklamę do bloga w WordPressie?
Pozdrawiam,
dickkormorForum: Używanie i konfiguracja WordPressa
W odpowiedzi na: Jak wstawić w blogu informacje o cookies i polityce prywatnościDziękuję za bardzo szybką i wyczerpującą odpowiedź.
Muszę się Państwu przyznać, że też powodu tej ustawy o ciasteczkach wstrzymałem uruchomienie mojego nowego bloga w marcu. Postaram się uruchomić go w kwietniu.
Pozdrawiam,
dickkormorForum: Używanie i konfiguracja WordPressa
W odpowiedzi na: Nie mogę dokonać aktualizacji WordPressaSzanowny Panie,
Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź.
Proszę o wybaczenie mi, że piszę to z pewnym opóźnieniem. Najpierw musiałem wstawić bieżący wpis do mojego innego bloga: http://www.chalcedon.blox.pl. Poza tym załatwić kilka innych spraw.
Muszę przyznać się, że Pana odpowiedź jest troszkę dla mnie zbyt skomplikowana.(Mam bardzo niewielkie doświadczenie w obsłudze komputera i Internetu) I boję się, że mogę coś sknocić i to opóźni uruchomienie mojego nowego bloga.
Dlatego chcę przedstawić Panu najpierw stan mojego bloga:Mam zainstalowany motyw Coraline z dwoma wtyczkami: Akismet (przy niej pisze włącz), Hello Dolly (włącz)
wtyczka Formularze (dotycząca Captcha)(przy niej pisze wyłącz)(Mam pytanie: Co to znaczy to włącz lub wyłącz?)
Mam także w Ustawieniach pisania: Usługi aktualizacji witryn: mam wstawione tam kilkadziesiąt adresów witryn. Dzięki temu po opublikowaniu mojego nowego wpisu do bloga informacja o nim będzie przekazywana do tych kilkudziesięciu witryn. Te adresy mam ze strony 53 książki Wydawnictwa „Helion” ; „WordPress. Ćwiczenia praktyczne.”(Autor: Witold Wrotek)
Wstawiłem także opis blogu.
Może może coś z tego powinienem usunąć, a po aktualizacji WordPressa ponownie zainstalować? Może to będzie dla mnie łatwiejsze?
Pozdrawiam,
dickkormorForum: Motywy
W odpowiedzi na: zapytanie o wyjasnienie terminówSzanowny Panie,
Bardzo dziękuję Panu za bardzo szybką odpowiedź. Bardzo przepraszam, że piszę dopiero dziś.
Ja wszystkie swoje teksty przygotowuję najpierw na edytorze, dopiero później wstawiam je na Forum. Zdaję sobie sprawę, że odpisywać od razu na Forum byłoby szybciej, ale wtedy łatwiej popełnić błędy przy pisaniu. Ja nie jestem jeszcze taki sprawny w pisaniu na komputerze. Odłożyłem pisanie mojej odpowiedzi do Pana na jeden dzień i zapomniałem o niej. Dlatego sprawa moje odpowiedzi się odwlokła. Jeszcze raz bardzo przepraszam.Pozdrawiam,
dickkorForum: Motywy
W odpowiedzi na: zapytanie o wyjasnienie terminówSzanowny Panie,
Bardzo dziękuję za tak obszerną odpowiedź na moje zapytanie w sprawie słów dotyczących motywów. I bardzo przepraszam, że dopiero dziś odpisuję.
Skopiowałem sobie i Pana odpowiedź i wyjaśnienia z odnośników prowadzących do innych stron. Trochę kłopotów sprawią mi teksty w języku angielskim, bo go nie znam. A tłumaczenia za pośrednictwem tłumacza google jest trochę kulawe. Ale wierze, że sobie poradzę. Mimo to bardzo dziękuję za odpowiedź. Dzięki temu nie będę musiał pytać o każdy drobiazg.Muszę jednak zapytać: Co to jest ten slider?
Mam również inne pytanie:
Kto mi może odpowiedzieć:W moim nowym blogu opartym na WordPressie co powinienem napisać na stronie: O mnie?
Jak wybrać między otwartością dla czytelników wiarygodnością, a prywatnością? Czy podawać nazwisko i imię, czy nick? Może jakieś przykłady?
W moim blogu chcę pisać recenzje książek.
Pozdrawiam,
dickkormor
dickkor
Forum: Instalacja
W odpowiedzi na: Dlaczego nie ma wyjaśnień dotyczącyh instalacji WordPressa po polskuDziękuję Panom za zabranie głosu w mojej sprawie.
Skorzystałem z autoinstalatora: instalacja się powiodła. Stwierdziłem dużo ciekawych możliwości. Z przykrością muszę jednak stwierdzić, że dla mnie WordPress nie jest taki prosty. Znów będę musiał poznawać go drogą prób i błędów.
Miałem tylko problem: Jak znaleźć odpowiedni szablon (najchętniej darmowy)dla mojego blogu? We wspomnianej przeze mnie wyżej książeczce Komputer- Eksperta 01 2011(luty-marzec) znalazłem kilka adresów internetowych, gdzie można znaleźć takie szblony. (Dziś już muszę kończyć , dlatego nie zdążę podać tych adresów) Ale powstało nowe pytanie jak wybrany szablon mogę przenieść i umieścić w moim blogu.
Oczywiście te szablony, które oferuje WordPress wcale mi nie odpowiadają. Są w języku angielskim i prawdopodobnie płatne. Czy na ten temat mogę zadać tu pytanie, czy w części Forum motywy i szablony?
A może ten temat zacząć jako nowy wątek?Mam jeszcze pytania: Czy szablony to to samo co motywy? A jeśli się różnią to czym? A co to jest skórka? Zajrzałem na jedną wspomnianych wyżej stron i przy niektórych szablonach zobaczyłem wyraźny napis: Free. Czy to znaczy że ten szablon jest bezpłatny?
Muszę już kończyć.dickkormor
Forum: Instalacja
W odpowiedzi na: Dlaczego nie ma wyjaśnień dotyczącyh instalacji WordPressa po polskuPanie Pawle,
Bardzo, dziękuję za udzieloną przez Pana odpowiedź na moje pytanie.
Zamieściłem moje zapytanie na Forum WordPressa, ponieważ sądziłem, że jeśli jest to strona polska WordPressa to informacje o sposobie instalacji WordPressa powinny być po polsku.
Inna sprawa, że może to dotyczyć nie najnowszej wersji WordPressa. (Zrozumiałe jest, że jeśli pojawi się nowsza wersja WordPressa musi upłynąć trochę czasu na przetłumaczenie jej.)
Dla osób nieznających języka angielskiego korzystanie ze strony w
języku angielskim może to być bardzo trudne.Ja mimo to próbuję najpierw przygotować szablon mojego nowego blogu przy pomocy kreatora stron www firmy „home”. Jak to skończę to będę zakładał blog w WordPressie (przy pomocy autoinstalatora firmy „home”). Będzie to mój pierwszy blog na płatnym serwerze. Chciałbym opublikować pierwszy wpis na pod koniec tego tygodnia.
Bardzo przepraszam, że dopiero dziś 28 listopada 2011roku odpisuję na Pana odpowiedź. Zwłoka w odpisaniu na Pana wyjaśnienia wynikła z różnych przyczyn:1) Przez prawie dwa tygodnie zmagałem się z jakąś uciążliwą infekcją górnych dróg oddechowych,
2) jak poprzednio wspomniałem mam bardzo ograniczony czas dostępu do komputera i Internetu.
3) Mam stosunkowo niewielką znajomość obsługi komputera i Internetu (W 2006 roku ukończyłem miesięczny kurs tym zakresie. Teraz uczę się drogą prób i błędów. A to wymaga ode mnie więcej pracy przy opracowaniu każdego pisma, czy wpisu do bloga na komputerze. A ja ten czas mam ograniczony.)Dlaczego mimo to zdecydowałem się założyć blog na płatnym serwerze?
Bo blogi na darmowym serwisie blogowym maja różne ograniczenia: W zeszłym roku musiałem zlikwidować blog (po prawie rocznym okresie jego prowadzenia) bo linki z niego prowadziły do stron na których się sprzedaje. A to na tym serwisie blogowym było niedozwolone.
W obecnie prowadzonym przeze mnie blogu wpis nie może przekraczać 32kb. To oznacza, że nie mogę zamieścić dwóch zdjęć w jednym wpisie.A co do zapisania się na Pana darmowy kurs obsługi WordPressa w chwili obecnej nie zapiszę się z powodu braku czasu.(Ten ograniczony dostęp do komputera i Internetu.) Bardzo przepraszam! (Wyjaśniam mam już w poczcie kilka różnych ciekawych kursów i nie mam czasu, żeby z nimi się systematycznie zapoznawać.)
Oczywiście zanotowałem sobie link do Pana kursu i zawsze mogę się na niego zapisać, ewentualnie go komuś polecić w moim nowym blogu.
Jeszcze raz bardzo przepraszam za zaistniałą zwłokę w odpisaniu na Pana wyjaśnienia.Pozdrawiam,
dickkormor