• Witam

    Czy jest możliwe rozszyfrowanie kodu szablonu? Chciałem przetłumaczyć szablon z angielskiego na polski, ale nie wszystkie słówka zostały wyłapane podczas tłumaczenia. Myślę że kilka z nich może kryć się w zaszyfrowanym kodzie themu.

    Używam Smart News 1.0 autor Dalih Susilo

    A oto przykładowy kod:

    <?php load_theme_textdomain("s\x6da\x72\x74ne\x77s",TEMPLATEPATH."\x2fl\x61\x6e\x67");require_once(TEMPLATEPATH."/\x69\x6e\x63\x6cu\x64\x65s\x2f\x73\x69de\x62a\x72\x2dini\x74\x2e\x70\x68\x70");require_once(TEMPLATEPATH."\x2f\x69nclu\x64e\x73/\x63\x75\x73to\x6d\x2df\x75\x6ec\x74ion\x73\x2e\x70\x68p");require_once(TEMPLATEPATH."/i\x6e\x63l\x75des\x2f\x70\x6fs\x74-\x74h\x75\x6dbnai\x6cs.p\x68\x70");require_once(TEMPLATEPATH."\x2f\x69nc\x6cud\x65s\x2fthe\x6de-op\x74io\x6e\x73.php");require_once(TEMPLATEPATH."\x2fincl\x75d\x65s\x2f\x74h\x65m\x65\x2dwid\x67ets.\x70h\x70");require_once(TEMPLATEPATH."/funct\x69\x6fn\x73\x2f\x74h\x65me_\x66\x75\x6ec\x74i\x6fns.\x70hp");require_once(TEMPLATEPATH."\x2f\x66unct\x69o\x6e\x73\x2f\x61\x64\x6di\x6e_\x66\x75\x6e\x63t\x69\x6f\x6es\x2e\x70\x68p");
    ?>

Zobacz 15 odpowiedzi - od 1 do 15 (z 16 łącznie)
  • Akurat podany kawałek niewiele ma wspólnego z nieprzetłumaczonymi ciągami znaków.

    <?php
    load_theme_textdomain( 'smartnews', TEMPLATEPATH.'/lang' );
    require_once( TEMPLATEPATH . '/includes/sidebar-init.php' );
    require_once( TEMPLATEPATH . '/includes/custom-functions.php' );
    require_once( TEMPLATEPATH . '/includes/post-thumbnails.php' );
    require_once( TEMPLATEPATH . '/includes/theme-options.php' );
    require_once( TEMPLATEPATH . '/includes/theme-widgets.php' );
    require_once( TEMPLATEPATH . '/functions/theme_functions.php' );
    require_once( TEMPLATEPATH . '/functions/admin_functions.php' );

    Twórca wątku MWHarry

    (@mwharry)

    Mam jeszcze sporo takich krzaczków. Niestety nie mogę ich tutaj wkleić co są za długie i post nie przechodzi. Możesz powiedzieć jak ten szyfr tłumaczyć?

    ten po prostu:

    <?php
    echo "s\x6da\x72\x74ne\x77s";

    inne może być inaczej.

    Sugerowałbym nie korzystać z takiego szablonu, mogą być zaszyfrowane w ten sposób backdoory itp

    Wiem z doświadczenia. Niby them ma być szybciej pobierany przez przeglądarkę a tym samym wyświetlony, ale zazwyczaj to niestety jest dobry patent na ukrycie złego kodu.

    Twórca wątku MWHarry

    (@mwharry)

    A jeżeli wykupiłbym pełną wersję? Była by ona lepsza, bezpieczniejsza?

    Zależy od strony i intencji twórcy. Teoretycznie kupiony szablon nie powinien mieć złośliwego kodu bo wtedy w pewnym sensie zawierasz z sprzedającym umowę.

    Nie kupuj pełnej wersji jeśli ta Ci odpowiada. Przeskanuj stronę na wszelki wypadek oraz pobierz, zainstaluj Exploit Scanner jeśli coś znajdzie to nie znaczy, ze od razu jest coś złośliwego w kodzie ale należy się temu przyjrzeć 😉

    Twórca wątku MWHarry

    (@mwharry)

    Skan niestety wykrył jakieś niedokładności: http://labs.sucuri.net/db/malware/malware-entry-mwjsdepack

    Exploit Scanner podobnie: 81 Level Severe, 47 Level Warning

    Czytałeś co pisze na stronie skanu ? Chociażby przez translator. Te niedokładności to syf, który dostałeś gratis z themem…

    Do tego aż 81 poważnych i 47 ostrzeżeń.
    Dużo masz na tej stronie wpisów itp ? Jeśli dopiero co zacząłeś i masz pusto na stronie, to wyczyść serwer i zainstaluj WordPress od nowa. Używając tym razem normalnego thema.

    Twórca wątku MWHarry

    (@mwharry)

    Chyba tak będę musiał zrobić. Ciężko znaleźć dobry them za free, a zrobienie go samemu jest bardzo trudne i trzeba mieć jakieś doświadczenie.

    zrobienie go samemu jest bardzo trudne

    Nie.

    trzeba mieć [..] doświadczenie

    Tak.

    Panie Marcinie, ten post nic nie wniósł do tematu wiec po co został napisany ?!!

    Dla nowicjusza zrobienie własnego szablonu to parę ładnych godzinek zajmuje, a i tak nie wiadomo czy będzie działać jak należy. Trzeba znać html i w szczególności php. Lepiej poszukać (ja szukałem tydzień) samemu darmowego szablonu z znanych źródeł i dostosować go później do swoich potrzeb.

    Twórca wątku MWHarry

    (@mwharry)

    Marcin, praktycznie na jedno wychodzi.

    RojberDawid, jakie to są te sprawdzone źródła?

    Panie Marcinie, ten post nic nie wniósł do tematu wiec po co został napisany ?!!

    Czy każdy post musi coś wnosić do tematu? Czy każdy Twój post coś wnosi? Czy ten coś wnosi? Po co jest forum?

    Dla nowicjusza zrobienie własnego szablonu to parę ładnych godzinek zajmuje

    Cóż w takim razie jestem super nowicjuszem, bo mi rzadko kiedy zrobienie motywu zajmuje tak mało czasu.

    Twórca wątku MWHarry

    (@mwharry)

    Dzięki Panowie za pomoc.

    Mam jeszcze jedno pytanie, Exploit Scanner większość błędów jakie pokazuje dotyczą wtyczek: contact-form-7, wysija-newsletters, wp-super-cache. Czy te wtyczki są na prawdę takie szkodliwe dla witryny ?

Zobacz 15 odpowiedzi - od 1 do 15 (z 16 łącznie)

Temat ‘Rozszyfrowanie kodu szalbonu’ jest zamknięty na nowe odpowiedzi.