Dziwne zachowanie szablonu
-
Witam,
Problem tego rodzaju. Mam stronę na WP. Tworzę stronę statyczną, w atrybutach ustawiam szablon 2-sidebars-right.php (3 kolumny), podpinam ją do menu i wszystko pięknie działa. Teraz chcę tą stronę ustawić jako główną. Czyli w menu ustawienia->czytaj i tam to ustawiam, działa ale nie wyświetla strony zgodnie z szablonem 2-sidebars-right.php. Wyświetla tylko standardowo content i prawy sidebar (czyli 2 kolumny) tak jakby jakiś szablon defaultowy przesłaniał ten wybrany, jakieś pomysły?
-
Tak, dla strony głównej jest inaczej, zobacz tutaj:
http://codex.wordpress.org/Template_Hierarchy#Home_Page_display
http://codex.wordpress.org/Template_Hierarchy#Front_Page_displayTak myślałem że hierarchia inna w takim razie jak sprawić aby widgety widziały 3 kolumny? Modyfikacja pliku Home.php?
Pliku home.php nie mam mam za to index.php ale nie mam pojęcia jak tam są zdefiniowane kolumny
Generalnie modyfikacja/stworzenie pliku
home.phplub wstawienie do index.php odpowiednich warunków i ich obsługa:if ( is_home() or is_front_page() ) { }OK poradziłem sobie z tym ale pojawił się kolejny problem, zauważyłem że strona wyświetlająca wpisy oraz strona domowa są ze sobą powiązne, tj. taki sam sposób wyświetlania takie same sidebary, mimo że strona blog ma ustawiony inny szablon niż główna, co tym razem jest przyczyną? Dodam że strona blog jest ustawiona jako statyczna i w opcjach WP jest ustawione „wyświetlaj wpisy na” właśnie stronie blog
Temat ‘Dziwne zachowanie szablonu’ jest zamknięty na nowe odpowiedzi.