Zakładam, że tak.
Natomiast przejrzałbym motyw z takiej strony, zanim bym go użył – może się np. okazać, że są tam jakieś „dodatki” (mniej lub bardziej szkodliwe).
Hej,
ale w tych szablonach są normalne pliki z licencją tak jak bym je kupił z np. WooThemes.
Boję się, że strona zniknie a ja w jakielkowiek sytuacji prawnej o naruszenie własnosności zostanę sam na lodzie.
Rozumiem Twoje obawy, bo też mi to trochę dziwnie wygląda…
PHPowa część motywu jest na GPLu, więc tu sprawa jest czysta. Natomiast CSS/obrazki/itd. już na GPLu nie są i są objęte licencją sprzedającego. I tu właśnie pojawia się niejasność.
FWPThemes niestety nie ma jeszcze TOSa ani FAQa, więc trudno jest mi powiedzieć coś więcej.
Dopuszczam oczywiście możliwość, że dogadali się z autorami (aczkolwiek trochę dziwny wydaje mi się fakt, że są tam też motywy z ThemeForest – wydawało mi się, że TF zapewnia sobie wyłączność na zamieszczone tam motywy w regulaminie).
Zastanawiam się, co z tym zrobić. Ty byś używał?
Hmm, dobre pytanie.
Na pewno używałbym do testów – strasznie nie lubię kupowania motywów, bo nie jestem w stanie przejrzeć ich kodu ani zobaczyć, jak mają zorganizowany panel administracyjny i potem się kończy z wywaloną kasą w błoto, bo coś, co ładnie wygląda w formie demo, totalnie nie nadaje się do niczego.
Natomiast, jak znajdę fajny motyw, to raczej bym go kupił. Jeśli motyw naprawdę jest fajny, to te parę dolców (zakładam rozsądne ceny) już jego autorom mogę zapłacić w ramach docenienia ich pracy.