Wsparcie » Używanie i konfiguracja WordPressa » 500 Internal Server Error

  • Hello,
    jeszcze raz ja.

    W wiadomości @ otrzymanej od WP po aktualizacji otrzymałąm m.in. link do manualnej aktualizacji http://[mojaDomena].pl/wp-admin/update-core.php
    Niestety, gdy klikam na niego, też pojawia się ten sam komunikat o error 500 (wkleiłam go w całości w komentarzu 2 dni temu, niestety nie mam jeszcze od Was odpowiedzi). Totak, jakby mój blog był martwy. Nic, kompletnie nic nie mogę zrobić.
    Proszę o pilną pomoc!
    Będę bardzo wdzięczna.

    pozdrawiam
    Ania

Viewing 1 replies (of 1 total)
  • Na przyszłość proszę, nie podpinaj się pod cudze tematy, tylko twórz własny – robi się mniejsze zamieszanie i łatwiej o odpowiedź.

    Niestety nie ma prostego rozwiązania na błąd 500. Ten błąd może mieć wiele przyczyn, od błędów w konfiguracji (np. plik .htaccess, php.ini …), przez problemy z uprawnieniami, przekroczone/zbyt niskie limity, po problemy z kompatybilnością, błędy składniowe, infekcje itd. itp.

    Warto zacząć od sprawdzenia konfiguracji serwera phpinfo() i sprawdzenia co się dzieje w logach błędów.
    Możesz przez FTP/sFTP pobrać sobie kopie pliku .htaccess, następnie usunąć go z serwera ….lub zmienić mu zawartość na domyślną:

    # BEGIN WordPress
    <IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On
    RewriteBase /
    RewriteRule ^index\.php$ - [L]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteRule . /index.php [L]
    </IfModule>
    # END WordPress

    …i sprawdzić czy zadziała.

    Widzę, że na stronie masz straszne starocie – motyw w wersji z ok. 2012 roku (ostatnia jego wersja była wydana w 2014 r.). Równie stare/nieaktualne wtyczki np. Contact Form z 2015, Lightbox z 2010 itd. -w ciemno, to tutaj upatrywał bym przyczynę problemów.

    Możesz ręcznie zdezaktywować wtyczki, wejść w katalog wp-content i zmienić nazwę katalogu plugins np. na plugins2.
    Korzystasz zdaje się z wtyczki W3 Total Cache – z nią jest trudniej, bo trzeba dodatkowo z katalogu wp-content usunąć pliki advanced-cache.php, db.php, wp-total-cache-config.php, oraz wyedytować plik wp-config.php i usunąć w nim linijkę define(’WP_CACHE’, true);
    Po czym można sprawdzić czy strona zadziała i czy uda się zalogować do kokpitu /wp-admin
    Jeżeli uda się zalogować, możesz przywrócić pierwotna nazwę katalogu plugins i wykonać aktualizacje wtyczek ….a te porzucone jak np. wtyczka lightboxa – usunąć całkowicie.
    Dopiero potem możesz ponownie aktywować wtyczki pojedyńczo i sprawdzać czy przy którejś się znowu nie wyłoży.
    Oczywiście motyw też warto by zmienić na jakiś aktualny.
    -to tak w dużym uproszczeniu.

Viewing 1 replies (of 1 total)
  • Temat ‘500 Internal Server Error’ jest zamknięty na nowe odpowiedzi.