Wsparcie » Zaawansowane » 2 domeny, 2 języki jedna administracja.

  • lojciec14

    (@lojciec14)


    Witam. Właśnie zabieram się za tworzenie dwujęzycznej strony. Potrzebuję prostego sposobu, aby stworzyć stronę w 2 językach, poda każdy język podpiąć jedną domenę np. aa.de do pierwszego, niemieckiego i aa.pl do drugiego polskiego. Administracja pozostaje jednak w jednym AP. Znalazłem idealną dla mnie wtyczkę QTranslate. Jednak jak teraz podpiąć 2 domeny? chciałbym, żeby google indeksowało mi oba języki, czyli pod jedną domeną google wyrzuci niemiecki wynik, a pod drugą polski. tak więc przekierowanie nie wchodzi w grę… Dzięki za wszelką pomoc.

Viewing 6 replies - 1 through 6 (of 6 total)
  • rwtryb

    (@rwtryb)

    wow, nie słyszałem o czymś takim. Google indeksuje treść, czyli nie ma mowy o tłumaczeniu, chyba 2x wordpress. Ale nie do końca się orientuje w temacie

    Thread Starter lojciec14

    (@lojciec14)

    Nie o to chodzi 😉 Jeśli jedna domena będzie przekierowywała na jeden język, a druga na drugi, to boot google powinien zaindeksować takie języki, jakie znajdzie. Ale może się mylę, bo nie jestem fachowcem w tej kwestii. Wiem, że jak są 2 domeny podpięte to google może nałożyć bana na stronę za podówjny indeks. Mnie głównie chozi o podpięcie 2 domen pod 2 różne języki.

    Moderator amistad18

    (@amistad18)

    Zdecyduj się, chcesz aby jedna strona pracowała na dwóch domenach, każda na osobny język, czy też aby domeny tylko przekierowywały na konkretny język? Opcja z przekierowaniem jest do wykonania.

    Thread Starter lojciec14

    (@lojciec14)

    Obojętne. Ważne tylko, by każda domena trafiała na osobny język.

    Moderator amistad18

    (@amistad18)

    To skorzystaj z qTranslate, wtedy będziesz miał różne linki dla różnych języków, np przedrostek en jako subdomena – zależy jak sobie ustawisz, no i każdą domenę przekierowujesz na inny adres.

    Thread Starter lojciec14

    (@lojciec14)

    A więc sprawy mają się tak: mam 2 domeny, i 2 subdomeny. Każda subdomena działa z językiem, czyli hu.wegry.webd.pl – działa z węgierskim językiem zaś pl.wegry.webd.pl działa z polskim. Dlaczego jednak nie działają podstrony? Jak naprawić ten problem? Da się jakoś ustawić zmieniający się adres witryny? Bo gdy klikam na poszczególne wpisy, to mnie przekierowuje na adres główny, czyli http://www.wegry.webd.pl .

Viewing 6 replies - 1 through 6 (of 6 total)
  • Temat ‘2 domeny, 2 języki jedna administracja.’ jest zamknięty na nowe odpowiedzi.