Wsparcie » Zaawansowane » 2 baza danych

  • Witam,
    Mam 2 strony oparte na WP. Używają dwóch różnych baz danych i są na różnych domenach.

    Chciałbym aby użytkownicy byli współdzieleni dla obu stron. Czyli ktoś się rejestruje na jednej i automatycznie może się logować na drugiej. Również skutki edycji danych użytkownika (niezależnie czy zrobi to administrator czy sam użytkownik) powinny skutkować zmianami w obu bazach danych.

    Jak to najprościej zrobić?

    Mój sposób jest następujący:
    Utworzyć kolejną zmienną typu wpdb, „równie globalną” jak $wpdb, za pomocą której połączę się z drugą bazą danych. Potem powtórzyć operacje dla $wpdb, przy użyciu nowej zmiennej.

    Jednak jest to ciężkie do zrealizowania (przynajmniej dla mnie). W kodzie jest bardzo dużo miejsc z użyciem $wpdb.

    Dodam, że jestem słaby z WordPressa, więc być może jest jakaś funkcja(czy plugin) o której nie mam pojęcia, a która znacząco uprości cały proces.

Viewing 5 replies - 1 through 5 (of 5 total)
  • A nie możesz złaczyć dwóch instancji w jednego WordPressa MU? wtedy będą korzystać z „jednej bazy” i dzielić użytkowników.

    Thread Starter daro256

    (@daro256)

    Nie bardzo, czytałem że takie coś jest możliwe tylko w obrębie jednej domeny. Mimo wszystko spróbowałem i rzeczywiście…nie działa.

    @daro256:

    czytałem że takie coś jest możliwe tylko w obrębie jednej domeny

    Masz błędne dane. Używam WordPress’a MU na którym „siedzi” kilkanaście serwisów z czego 8 ma swoje własne domeny.

    Fakt, proces migracji był dość upierdliwy, ale dziś można to zrobić dużo łatwiej, bo są narzędzia zarówno do importu, jaki i exportu treści.

    Naprawdę polecam, jeżeli technicznie (jeden serwer) jest to możliwe.

    Thread Starter daro256

    (@daro256)

    Hmm, może i tędy droga. Tylko jak to zrobić ?

    Jeżeli utworzę sieć, to wszystkie strony w sieci muszą dzielić domenę (są subdomenami).

    Zatem jak dodać nową domenę ? Czy mam przekierować nową domenę na jedną z subdomen w sieci ?

    Tworzysz sieć (example.com), dodajesz serwis w subdomenie (foo.example.com), wchodzisz w edycje serwisu i ustawiasz mu nowy adres domenowy (foo.pl)

    Po imporcie treści, teoretycznie wszystko jest na swoim miejscu.

Viewing 5 replies - 1 through 5 (of 5 total)
  • Temat ‘2 baza danych’ jest zamknięty na nowe odpowiedzi.